Kategorie
Popularne miejscowości
Profil leczenia

Układ nerwowy składa się z dwóch części – ośrodkowego/centralnego układu nerwowego (mózg i rdzeń kręgowy) oraz obwodowego układu nerwowego (nerwy rdzeniowe i nerwy czaszkowe), podzielonego z kolei na układ somatyczny i autonomiczny (ten pierwszy kieruje tym, co robimy świadomie, drugi tym, co robimy automatycznie).

Oddziałują one na niemal wszystkie funkcje organizmu, od poruszania się, poprzez zapamiętywanie i oddychanie aż po krążenie krwi.

Do chorób układu nerwowego zalicza się chorobę Parkinsona, porażenie nerwu twarzowego, stwardnienie rozsiane, neuropatię obwodową, udary i mikroudary, chorobę Alzheimera, migreny, epilepsje.

Układ nerwowy
Układ nerwowy / Shutterstock

Układ nerwowy – jakie sanatorium?

Profil leczenia chorób układu nerwowego znajdziemy w następujących ośrodkach w uzdrowiskach: Busko-Zdrój, Ciechocinek, Cieplice, Goczałkowice-Zdrój, Gołdap, Horyniec-Zdrój, Inowrocław, Iwonicz-Zdrój, Kamień Pomorski, Kołobrzeg, Konstancin-Jeziorna, Krasnobród, Krynica-Zdrój, Latoszyn, Lądek-Zdrój, Muszyna, Polańczyk, Połczyn-Zdrój, Rymanów-Zdrój, Solec-Zdrój, Sopot, Swoszowice, Świeradów-Zdrój, Świnoujście, Uniejów, Ustka, Ustroń, Wieniec-Zdrój, Wysowa-Zdrój, Złockie (Muszyna).