Kategorie

Popularne miejscowości

Profil leczenia

j jadwiga 11.09.2021
5,0

Byliśmy w sanatorium w sierpniu 2021r. Sanatorium schludne ,pokoje ładne ,łazienka trochę nie dopracowana (cieknąca muszla klozetowa i prysznic uszkodzony).Teren wokół jeszcze chyba remontowany ale dość ładny. Jedzenie naprawdę dobre i w wystarczającej
ilości. Co mnie zaskoczyło to opłata za czajnik ,papier toaletowy 1 na tydzień.Za wymianę ręcznika trzeba zapłacić ok 3-4 zł. To tyle narzekania . Personel super -mili i pomocni.Pani Joasia z sali ćwiczeń pełna profeska -dziękuję.Ogólnie przyjemnie spędzony czas. Dodam jeszcze że do parkingu prócz 11zł za dzień trzeba uwzględnić 23% podatek więc parking wychodzi za 3 tyg. pobytu ok.240zł.
Pomocna (1)
d dana 29.06.2021
5,0

Byliśmy w Gracji na przełomie maja/czerwca 2021. Sanatorium jest pięknie położone wśród zieleni, budynek wyremontowany, pokoje 2-osobowe z łazienką, skromnie ale schludnie wyposażone. Pościel i ręczniki nowe, miska do przepierek, suszarka do bielizny, deska do prasowania (żelazko w recepcji) – od tej strony podstawowe potrzeby zabezpieczone.
Bardzo duży plus dla rehabilitantów (Pań i Panów) za profesjonalność i bardzo wysoką kulturę osobistą.
Gorzej z organizacją w sanatorium, a właściwie z jej brakiem. Nasz pobyt to końcówka obostrzeń Covidowych a mimo to na przyjęcie do sanatorium czekaliśmy w stłoczonej, kilkudziesięcioosobowej grupie 3 godz. (2 godz. stojąc na chodniku przed budynkiem a 1 godz. na krzesłach w holu). Gdzie była wtedy Policja czy Sanepid? Byliśmy jedynym sanatorium w Ciechocinku, którego kuracjusze nie korzystali ze stołówki. Posiłki dostarczano nam w pojemnikach plastikowych i styropianowych (nawet ciepłe dania) do drzwi pokoju skąd kuracjusze musieli je odbierać (współczuję tym mniej sprawnym ruchowo). Przez 3 tygodnie musieliśmy je „wydziobywać” z 1-razowych plastików. Podobno była to decyzja Sanepidu. Zachowanie Pań rozwożących posiłki pozostawiało wiele do życzenia. Przydałoby się szkolenie skoro tzw. kindersztuby nie wyniosły z domu.
Największy problem to brak nadzoru gospodarza obiektu nad personelem i jakiejkolwiek komunikacji z kuracjuszami – pomimo telefonów w pokojach. Nie było nawet tablicy ogłoszeń – czuło się za to bylejakość.
Oby nie było tak pesymistycznie – bardzo sympatyczna, komunikatywna i dokładna w pracy była Pani sprzątająca I piętro i pielęgniarka Pani Helena (mam tylko nadzieję, że nie napytam im biedy tym pozytywnym wyróżnieniem).
Pomocna (2)

Szukasz sanatorium?

Na naszej stronie możesz znaleźć polskie miejscowości uzdrowiskowe oraz zlokalizowane na ich terenie sanatoria i obiekty świadczące usługi lecznicze. Przygotowaliśmy dla Ciebie wizytówki ośrodków, abyś mógł zapoznać się z ich ofertą i znaleźć miejsce odpowiadające Twoim potrzebom. Poszukiwania rozpocznij od skorzystania z wyszukiwarki na górze strony lub wyboru kategorii i interesujących Cię parametrów.