Kategorie

Popularne miejscowości

Profil leczenia

Sanatorium Gracja

5,0 8 opinie
Ciechocinek, Kujawsko-Pomorskie
Atuty obiektu: Sanatoria nizinne Sanatoria z NFZ Sanatoria z ZUS Cukrzyca Laryngologia Narząd ruchu Przemiana materii Reumatologia Układ oddechowy Układ nerwowy
A Anna 8.05.2022
5,0

Witam, jesteśmy świeżo po turnusie w Gracji, już w trakcie pobytu nasłuchałam się wielu negatywnych opinii,no cóż, wszystko zależy od oczekiwań.Spedzilismy 3 tygodnie w kwietniu 2020; jedzenie dobre , domowe i wystarczające, rehabilitacjia na dość wysokim poziomie, jeden minus to bardzo nieuprzejme i aroganckie pielęgniarki oraz zero jakichkolwiek opieki zdrowotnej.
Pomocna (2)
R Roman 4.05.2022
5,0

Jest prawdą ,że wyżywienie dobre,
obsługa miła,ale trzymaj się za kieszeń
bo czujnik 21zł,pobyt + klimatyczne +
parking 848 zł a do tego telewizor
w pokoju jak chcesz oglądać 100zł.
Jak przyjedziesz wieczorem płać,
a o wyjeździe wcześniej też zapomnij
chociaż turnus kończy sìę do południa
w poniedziałek, to zapomnij abyś mógł
wyjechać w niedzielę ,bo NFZ im nie zapłaci tylko Ty
Pomocna (1)
I Izydor z grodu Kopernika. 15.02.2022
5,0

Sanatorium Gracja , być może od strony głównego wejścia nie wygląda zbyt okazale ale warto skorzystać z świadczonych tam usług. Główne atuty to : a) czystość, b) posiłki smaczne i wystarczająco dużo, c )miły/grzeczny i generalnie młody personel na zabiegach. Jak dotąd to był mój 17-ty pobyt sanatoryjny w kraju i zaliczam go do czołowej trójki , za całokształt usług. Mimo że mam stosunkowo blisko do Gracji bo jestem mieszkańcem Torunia , to nie żałuję iż właśnie tam byłem. Personel jako całość poprawnie grzeczny , trudno się do czegoś doczepić . Wiosna -Jesień może być potężnym atutem , bo mają piękny teren zielony wokół budynku. Lecz z czołowym wejściem do Gracji należy coś zrobić , bo zbytnio nie zachęca przejeżdżających do wejścia. Polecam.
Pomocna (1)
M Małgorzata 31.01.2022
5,0

Zastanawiam się dlaczego takie negatywne opinie na temat tego sanatorium. Ja byłam w Gracji trzy lata temu na turnusie z ZUS- u i byłam bardzo zadowolona. Niektóre dolegliwości ustąpiły i do tej pory nie wróciły. Jedzenie było bardzo dobre, można było brać dokładki.Zabiegi i osoby, które je wykonywały bardzo miłe.
W ubiegłym roku spędziłam w Gracji tygodniowy turnus rehabilitacyjny pełnopłatny i jestem bardzo zadowolona.
Pomocna (0)
n ninia 1.01.2022
5,0

Właśnie tam mnie skierowano. Ogarnia mnie lęk jak czytam opinie. Zastanawiam się czy NFZ nie wie za co płaci właścicielom uzdrowisk. Kuracjusz jedzie się podleczyć i oczekuje przynajmniej dobrych warunków socjalno-bytowych. Bo przecież człowiek podczas pobytu chce i oczekuje spokoju a nie stresów. No, a sprawne urządzenia sanitarne, to powinien być standard w 21 wieku . Najprawdopodobniej zrezygnuję z takiego pseudo leczenia. No a już przywlec że sobą choroby skórne, no nie…
Pomocna (5)
K Kamila 27.10.2021
5,0

Byłam w sanatorium Gracja w drugiej połowie lipca 2021, ale niestety mój pobyt skończył się pod koniec lipca, ponieważ w czasie spaceru na terenie sanatorium złamałam nogę. Na chodniku leżały rury, kątowniki i drabina, a był wieczór i było ciemno. Oprócz tego zaraziłam się od pościeli w której spałam grzybem i do tej pory się leczę. Jedzenie było okropne. Brak komunikacji z właścicielami, nikt nic nie wie tkz. czeski film. Nie można się było nic dowiedzieć. A paranoją były narzucane dodatkowe. opłaty – czajnik, wymiana pościeli i ręczników. Jedynie co mogę pochwalić to Panią sprzątająca i obsługę zabiegów. Przeżyłam horor w związku z traktowaniem mnie po wypadku. Obojętność której tam doświadczyłam i jak mnie potraktowano przechodzi wszelkie granice przyzwoitości. Nie życzę tego nikomu. Nie polecam tego sanatorium . Obok jest sanatorium wojskowe s-SUPER.
Pomocna (5)
j jadwiga 11.09.2021
5,0

Byliśmy w sanatorium w sierpniu 2021r. Sanatorium schludne ,pokoje ładne ,łazienka trochę nie dopracowana (cieknąca muszla klozetowa i prysznic uszkodzony).Teren wokół jeszcze chyba remontowany ale dość ładny. Jedzenie naprawdę dobre i w wystarczającej
ilości. Co mnie zaskoczyło to opłata za czajnik ,papier toaletowy 1 na tydzień.Za wymianę ręcznika trzeba zapłacić ok 3-4 zł. To tyle narzekania . Personel super -mili i pomocni.Pani Joasia z sali ćwiczeń pełna profeska -dziękuję.Ogólnie przyjemnie spędzony czas. Dodam jeszcze że do parkingu prócz 11zł za dzień trzeba uwzględnić 23% podatek więc parking wychodzi za 3 tyg. pobytu ok.240zł.
Pomocna (5)
d dana 29.06.2021
5,0

Byliśmy w Gracji na przełomie maja/czerwca 2021. Sanatorium jest pięknie położone wśród zieleni, budynek wyremontowany, pokoje 2-osobowe z łazienką, skromnie ale schludnie wyposażone. Pościel i ręczniki nowe, miska do przepierek, suszarka do bielizny, deska do prasowania (żelazko w recepcji) – od tej strony podstawowe potrzeby zabezpieczone.
Bardzo duży plus dla rehabilitantów (Pań i Panów) za profesjonalność i bardzo wysoką kulturę osobistą.
Gorzej z organizacją w sanatorium, a właściwie z jej brakiem. Nasz pobyt to końcówka obostrzeń Covidowych a mimo to na przyjęcie do sanatorium czekaliśmy w stłoczonej, kilkudziesięcioosobowej grupie 3 godz. (2 godz. stojąc na chodniku przed budynkiem a 1 godz. na krzesłach w holu). Gdzie była wtedy Policja czy Sanepid? Byliśmy jedynym sanatorium w Ciechocinku, którego kuracjusze nie korzystali ze stołówki. Posiłki dostarczano nam w pojemnikach plastikowych i styropianowych (nawet ciepłe dania) do drzwi pokoju skąd kuracjusze musieli je odbierać (współczuję tym mniej sprawnym ruchowo). Przez 3 tygodnie musieliśmy je „wydziobywać” z 1-razowych plastików. Podobno była to decyzja Sanepidu. Zachowanie Pań rozwożących posiłki pozostawiało wiele do życzenia. Przydałoby się szkolenie skoro tzw. kindersztuby nie wyniosły z domu.
Największy problem to brak nadzoru gospodarza obiektu nad personelem i jakiejkolwiek komunikacji z kuracjuszami – pomimo telefonów w pokojach. Nie było nawet tablicy ogłoszeń – czuło się za to bylejakość.
Oby nie było tak pesymistycznie – bardzo sympatyczna, komunikatywna i dokładna w pracy była Pani sprzątająca I piętro i pielęgniarka Pani Helena (mam tylko nadzieję, że nie napytam im biedy tym pozytywnym wyróżnieniem).
13

Szukasz sanatorium?

Na naszej stronie możesz znaleźć polskie miejscowości uzdrowiskowe oraz zlokalizowane na ich terenie sanatoria i obiekty świadczące usługi lecznicze. Przygotowaliśmy dla Ciebie wizytówki ośrodków, abyś mógł zapoznać się z ich ofertą i znaleźć miejsce odpowiadające Twoim potrzebom. Poszukiwania rozpocznij od skorzystania z wyszukiwarki na górze strony lub wyboru kategorii i interesujących Cię parametrów.