Kategorie
Popularne miejscowości
Profil leczenia

Sanatorium Rafał

3,5 29 opinie
Busko-Zdrój, Świętokrzyskie
Atuty obiektu: Sanatoria nizinne Sanatoria z NFZ Dermatologia Reumatologia Neurologia Narząd ruchu Układ nerwowy Układ krążenia
Sanatorium RafałFot. Jarosław Roland Kruk / Wikipedia (licencja CC-BY-SA-3.0)
D Danuta 24.05.2024
0,0

Pobyt NFZ, opieka medyczna, zabiegi super ,wyżywienie jak dla mnie dobre. Pokój jednoosobowy przyjemny , panie sprzątające dbały o czystość. Basen jest tylko do zajęć rehab. Panie prowadzące ćwiczenia jak za karę , szkoda sprzęt na basenie jest niewykorzystany, /proponuję udać się na szkolenie do Pani Edyty do Astorii/. Lokalizacja super, cisza spokój. Polecam bardzo sympatyczne miejsce.

Z Zen on 6.11.2023
0,0

Niedawno wróciłem z „Rafała”. Te pozytywne opinie o tym Sanatorium piszą albo pracownicy albo osoby, które nie były nigdy w innym Sanatorium. Te informacje o udogodnieniach dla osób niepełnosprawnych to jedna wielka ściema.
1. Nie ma tam żadnych udogodnień dla niepełnosprawnych. Jedna winda przez pół turnusu była nieczynna, druga na stałe unieruchomiona.
2. Pokoje dwuosobowe prawdopodobnie przerobione z jednosobowych. Jedno łóżko z „głową pod oknem, drugie przy tej samej ścianie z „głową” tuż przy drzwiach do WC. Każde skorzystanie z WC w nocy wiąże się z obudzeniem osoby śpiącej z głową przy WC. W łazience na silikonowych fugach przy brodziku czarny grzyb.
3. W pokojach brak telefonów.
4. Planowanie zabiegów koszmarne, bardziej nie można pacjentom „rozwalić” dnia. W innych sanatoriach jak raz się zeszło do strefy zabiegów, to wszystkie zabiegi odbywało się kompleksowo.
5. Nikt z personelu tego Sanatorium nie nosi wizytówek.
6. Brak empatii u fizjoterapeutów. Ignorowanie próśb pacjentów o wcześniejszy zabieg pomimo tego, że były wolne terminy, łóżka/wanny/kabiny zabiegowe. Panie te nie miały litości nawet dla pacjentów mających trudności z chodzeniem po schodach, gdy winda była zepsuta. Trzeba było widzieć, jak ci ludzie 3-4 razy dziennie pokonywali dwa piętra po schodach, robiąc co dwa schody przystanki.
7. Gdy awaria windy przeciągała się, próbowałem w recepcji dowiedzieć się o jakieś namiary (telefon)na kierownictwo/dyrekcję tego Sanatorium, powiedziano mi, że nie wolno im udzielać takich informacji. Zadzwoniłem do „Nidy” i tam bez problemu podano mi inf., że dyrekcja „Rafała” znajduje się w „Słowackim Termy” oraz nr telefonu.
8. Opieka lekarska OK.
9. Kuchnia OK.
10. Ekipa sprzątająca OK.
W każdym razie moja noga w tym „Rafale” więcej nie postanie

1
M Marek 3.05.2023
0,0

Jedzie ktoś na turnus 1.06.

2
E Elżbieta 23.04.2023
0,0

Wróciłam z trzytygodniowego pobytu, pokój wporządku, zabiegi i obsługa zabiegów na piątkę, i to wszystko co mogę powiedzieć dobrego. Przez cały okres pobytu trwał remont, ekipa zaczynała borowanie o 7 kończyła około 17. Trudno było przebywać w pokoju gdzie nad głową wiercą, i stukają. Pogoda też nie zachęcała do dłuższych spacerów. Mimo monitów do zarządcy obiektu, nic się nie zmieniało, odpowiedź (przytaczam) ,przecież w Święta była przerwa, żadnego słowa z przeproszroszeniem czy prośby o wyrozumiałość. Ważne, że kasa się zgadza. Buta na całego….

2
B Barbara i Bogusław 3.02.2023
0,0

Pobyt z NFZ styczeń – luty 2023. Pokój dwuosobowy z balkonem, obszerny, wyposażony w lodówkę, TV, biurko, stolik, sejf, wygodne łóżka. Mimo zimy w pokoju cieplutko. Sprzątanie praktycznie codziennie. Wymiana ręczników na życzenie. Posiłki urozmaicone, przygotowane „po domowemu”. Dobra organizacja zabiegów. Wszystko na czas, bez czekania i kolejek. Profesjonalna Pani doktor, sympatyczni i pomocni fizjoterapeuci. Personel nastawiony pozytywnie do kuracjuszy, chętny do pomocy. Podoba się nam, że gimnastyka jest indywidualna na przyrządach. Brakuje mi możliwości korzystania z sali ćwiczeń lub chociażby rowerku czy bieżni poza przypisanym przez lekarza zabiegiem. Jesteśmy bardzo z pobytu zadowoleni. Polecamy.

3
D Danuta z podkarpackiego 29.01.2023
0,0

Gorąco polecam sanatorium „Rafał”. Bardzo dobra opieka medyczna: lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci. Profesjonalne podejście do kuracjuszy oraz miły i serdeczny kontakt. Wszystkie zabiegi zgodne z moimi oczekiwaniami. Podziękowania dla wszystkich Pracowników – recepcji, pań sprzątających oraz obsługi gastronomicznej (bardzo smaczne dania). Pokój jednoosobowy na parterze rewelacja (czyściutki, duży), żadnych zastrzeżeń. Jestem bardzo zadowolona z pobytu, na pewno tu wrócę. Dziękuję 😊

6

Szukasz sanatorium w Polsce?

Na naszej stronie możesz znaleźć polskie miejscowości uzdrowiskowe oraz zlokalizowane na ich terenie sanatoria i obiekty świadczące usługi lecznicze. Przygotowaliśmy dla Ciebie wizytówki ośrodków, abyś mógł zapoznać się z ich ofertą i znaleźć miejsce odpowiadające Twoim potrzebom. Poszukiwania rozpocznij od skorzystania z wyszukiwarki na górze strony lub wyboru kategorii i interesujących Cię parametrów.