Kategorie

Popularne miejscowości

Profil leczenia

Sanatorium Rafał

4,4 18 opinie
Busko-Zdrój, Świętokrzyskie
Atuty obiektu: Sanatoria nizinne Sanatoria z NFZ Dermatologia Reumatologia Neurologia Narząd ruchu Układ nerwowy Układ krążenia
Fot. Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licence: CC-BY-SA-3.0
R Rysia 12.05.2022
5,0

Byłam jest dobre jedzenie.mila obsługa.
Rehabilitacja na wysokim poziomie.
Będę wracała,bo wart
Pomocna (0)
J Julian I Rysia/Maria/ 11.05.2022
5,0

Napisze po raz drugi.
W Rafale bywamy co roku i niech tak zostanie
Recepcja.ekipa porządkowa ,obsługa gastronomiczna no i Medyczna lekarze.pielegniarki i fizykoterapeuci kazdy w swojej specjalności zasługuje na pochwalę za wiedzę ale przede wszystkim fachowość i podejście do kuracjuszy
Do zobaczenia w sierpniu
Pomocna (1)
R Rysia 11.05.2022
5,0

Super.
Czysto,miło..
0bsluga medyczna na wysokim poziomie.
Wrócę do Was
Pomocna (1)
M Maria I Julian 11.05.2022
5,0

Byłam kilka razy i w sierpniu też będziemy
Pozytywne opinie potwierdzam.
Opinia p.Ewy pisana pewnie po antidotum na frasunek.
W tym roku też będziemy wiekowo to starszaki
I z niejednego pieca chleb jedlismy
Pomocna (1)
G Grażyna 7.04.2022
5,0

Opinia Pani Ewy jest trochę krzywdząca. Fakt, że nie było spotkania organizacyjnego, nie było żadnych atrakcji, ale to można było zorganizować sobie we własnym gronie. W sanatorium byłam pierwszy raz i nie mam porównania. Zabiegi były w porządku, panie rehabilitantki miłe i pomocne. Nie rozumiem o co Pani chodzi z tymi zwrotami grzecznościowymi. To chyba my wchodzący najpierw mówimy dzień dobry. Trudno żeby personel każdego z osobna witał. My dziękujemy za obsługę jak wychodzimy, chociaż Panie zawsze pierwsze dziękowały nam po skończonym zabiegu. Jedzenie bardzo smaczne, estetycznie podane, w miarę urozmaicone, chociaż w/g mnie za dużo było drobiu. Bardzo smaczne zupy. Pokój nieduży, ale ładny, słoneczny z balkonem. Łazienka czysta, wyremontowana, wystarczająco duża, zawsze. przez Panie sprzątaczki posprzątana. Bardzo miły personel sprzątający. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Chyba, że księ
żniczka Pani Ewa mieszka w pałacu i nie przyzwyczajone do takich warunków. Dziękuję wszystkim w sanatorium Rafał za miły pobyt. Na pewno chętnie przyjadę tu jeszcze raz.
Pomocna (1)
E Ewa 6.04.2022
2,0

Tydzień temu wróciłam z sanatorium Rafał.
Nigdy więcej do Rafała
Na pochwałę zasługują tylko panie sprzątające oraz kąpiele siarczkowe i kwasowęglowe oraz masaże na japońskim łóżku i mechaniczny Hydro-Jet.
Personel nie miły,( brak słownictwa takiego jak dzień dobry, proszę, dziękuje )brak jakiegokolwiek zainteresowania ze strony kierownictwa, szefostwo nawet raz nie pokazało się na oczy i nie zatroszczyło o swoich kuracjuszy. Nie było żadnego spotkania informacyjnego
Oczywiście muszę też wspomnieć , że łazienka i toaleta to porażka Dorosła osoba miała problem przy korzystaniu z nich. W wc nie można było zamknąć drzwi ponieważ nogi się nie mieściły Zero życia kulturalnego, żadnego spotkania wspólnego . I nikt mi nie powie że to przez pandemię. W styczniu tego roku i w czerwcu 2021 byłam w innym ośrodku. Tam dyrekcja, personel otwarci i przychylni dla kuracjuszy, Każdy dzień był zapełniony miłymi atrakcjami.
Pomocna (0)
A Andrzej 4.01.2022
1,0

Przebywaliśmy z żoną w Sanatorium Rafał na planowanym turnusie NFZ od 18 listopada 2021 roku do 9 grudnia 2021 roku.
W dniu 2 grudnia stwierdzono u mnie zakażenie COVID-19 i karetka zawiozła mnie do szpitala zakaźnego w Busku-Zdroju. Żona otrzymała obietnicę w recepcji o przedłużenie pobytu w Rafale na zasadach pobytu hotelowego. W dniu 4 grudnia u żony również stwierdzono zakażenie COVID-19 i zawieziono karetką do szpitala zakaźnego w Busku-Zdroju. W rozmowie telefonicznej z pracownikiem recepcji zobowiązałem się pokryć koszty zatrzymania pokoju na zasadach pobytu hotelowego, a pracownik recepcji obiecał pokój dla nas zatrzymać tak długo, jak długo będziemy przebywać w szpitalu. W dniu 9 grudnia rano telefonicznie dowiedziałem się, że nasze bagaże zostały spakowane i złożone w jakimś pomieszczeniu. Została złamana obietnica i umowa ustna. Wcale nie jestem pewny tego, czy nie zaraziliśmy się COVIDEM-19 w Rafale, bo dużo kuracjuszy i pracowników ignorowało obowiązek zakrywania ust i nosa. Osoba zakażająca nie musi mieć objawów choroby, dopiero testowanie może to potwierdzić.
W dniu 13 grudnia zostaliśmy z żoną wypisani z testowymi wynikami negatywnymi ze szpitala i pojechaliśmy do Rafała po nasze bagaże. Nasze rzeczy były przechowywane w ubikacji, spakowane bardzo niechlujnie, np. w jednej saszetce był zasilacz do laptopa, lekarstwa wraz z niezamkniętą butelką z płynem do mycia naczyń. Zasilacz, lekarstwa i wszystko spakowane w saszetce było zalane tym płynem. Wszystkie zalane rzeczy musieliśmy wyrzucić. Nasze rzeczy były byle jak upchnięte w ubikacji, a nie w jakimś magazynku. Została złamana obietnica zatrzymania pokoju, pogwałcona nasza prywatność w nieuzasadnionym dostępie do bagaży i naszych dokumentów, oraz nasza godność. Zostaliśmy potraktowani nikczemnie, jak śmieci. Sadząc po ilości zaparkowanych samochodów pod Rafałem i sąsiednim Włókniarzem na pewno nie było pełnego obłożenia Rafała, co stawia pod znakiem zapytania zasadność wyrzucenia nas z pokoju i powód niedotrzymania obietnicy zatrzymania pokoju. Powiedziano nam, że całym Rafale nie ma wolnego pokoju. My przebywając w szpitalu zakaźnym nie mieliśmy możliwości samodzielnego spakowania bagażu, a zostawiając bagaże w pokoju nie mogliśmy nie zapłacić za pobyt hotelowy, zgodnie z zawartą telefonicznie umową ustną jako pokrycie kosztów pobytu hotelowego. Napisaliśmy skargę do jednostki nadrzędnej, to jest Sanatoria Słowacki w Busku-Zdroju (oni występowali jako sprzedawca usługi), ale do dzisiaj nie otrzymaliśmy satysfakcjonującej odpowiedzi, a tylko oskarżenie: że przed udaniem się do szpitala, sami powinniśmy się spakować, że ukrywałem swoją chorobę i leczyłem się sam. Od dnia 27 listopada byłem w punkcie pielęgniarskim po pomoc medyczną trzykrotnie.
Pomocna (7)
W Wanda 26.11.2021
5,0

Jestem w tej chwili w Sanatorium Rafał ,pobyt naprawdę super począwszy od zabiegów, wyżywienie tak smakowo jak i ilościowo, pokoje schludne czyste jestesmy w czasie trwającej pandemi przed pierwszym zabiegiem mierzona temperatura i nie codziennie przed kolacją .Po zabiegach można korzystać ze spaceru w przepięknym Parku zdrojowym .Podejrzewam ze pobyt w okresie letnim jest też ciekawy . Jestem z mężem i oboje mamy podobne zdanie .Gdyby było blizej to w przyszłym roku przyjechalibyśmy tutaj jako pełnopłatni . Dziekuje bardzo całemu personelowi za tak profesjonalne podejście do swoich obowiązków
Pomocna (5)
E Ewa 20.10.2021
5,0

Jadę zweryfikować Państwa opinie ,może jadę nawet na miejsce Pani która zrezygnowała,ale najważniejsza jest dobra baza zabiegowa ,chociaż fajnie byłoby miło mieszkać i smacznie zjeść.W luksusie byłam prywatnie w lipcu ,a teraz nastawiam się żyć skromniej .W listopadzie dodam swój komentarz .Pozdrawiam
Pomocna (2)
W Wiktoria 27.09.2021
2,0

Jak dobrze,że zrezygnowaĺam.
Pomocna (1)
a andrzej 31.08.2021
5,0

Przebywanie w sanatorium Rafał to porażka. brak dojazdu brak parkingu i jakiejkolwiek informacji marne pokoje i wyżywienie .odradzam wyjazd.
Pomocna (3)
z zenek 30.07.2021
5,0

bylam w rafale w lipcu 2021
sniadania i kolacje bufet szwedzki w czasie pandemi nie wskazane , obiady nie smaczne
Pomocna (8)
B Barbara 25.07.2021
5,0

W porównianiu do roku ubiegłego wyżywienie jest gorsze. Sniadania identyczne,króluje psztetowa i świecące wędliny. Zabiegi i obsługa super, bez zastrzeżeń.Odnoszę wrażenie, że zmianił się kucharz na gorsze. Zakwaterowanie pokoje mizernie wyposażone, obdrapane szafki, zużyte łóżka. Jedynie obsługa i zabiegi zasługują na uznanie.Panie sympatyczne. Reszta do zmiany.
Pomocna (7)
k krzysztof 22.07.2021
5,0

sniadania i kolacje – szwedzki bufet w pandemi jest to nie wskazane obiady lepiej nie mowic
Pomocna (4)
B Barbara 3.07.2021
5,0

Proszę mi powiedzieć czy wszystkie pokoje są z balkonem
Pomocna (6)
D Danuta 27.06.2021
5,0

Przeczytałam Pani opinię. Nie zgadzam się z nią .Byłam w tym sanatorium 12 razy. Jedynie pokoje 2 osobowe są mizerne, mało estetyczne. Wyżywienie i zabiegi super, dokładnie dobrane do chorób kręgosłupa. Minusem jest brak basenu.
Pomocna (4)
K Krystyna 19.05.2021
5,0

Jestem byłą kuracjuszką w sanatorium „RAFAŁ”w miesiącu marcu.
Ogólnie stawiam ocenę za: wyżywienie b.dobry /aczkolwiek ostatnie dni były pod znakiem wymiatania resztek zapasowych/, wiele pozostawiają do życzenia pokoje dwuosobowe / dla osób pełnopłatnych takie pokoje mają zupełnie inny standard, nie rozumie w imię czego!/ Jeśli chodzi o zabiegi to postawiła bym ocenę b.dobrą pod warunkiem , gdyby lekarz kwalifikujący mnie na zabiegi trafnie postawił diagnozę. Uważam ,że lekarz popełnił kardynalny błąd nie analizując mojej dokumentacji medycznej. Pojechałam do sanatorium z myślą poprawy zdrowia a okazuje się , że wróciłam prawie kaleka i do chwili obecnej jestem pod stałą opieką lekarza neurologa, oraz długotrwałą i kosztowną rehabilitacją. Miejcie na uwadze to co opisałam szczególnie kwalifikację na zabiegi.
Pomocna (9)
e emerytka jade do rafaLA w pazdzierniku 2020 20.09.2020
5,0

prosze o informacje jakie sa pokoje dla niepelnosprawnych
14

Szukasz sanatorium?

Na naszej stronie możesz znaleźć polskie miejscowości uzdrowiskowe oraz zlokalizowane na ich terenie sanatoria i obiekty świadczące usługi lecznicze. Przygotowaliśmy dla Ciebie wizytówki ośrodków, abyś mógł zapoznać się z ich ofertą i znaleźć miejsce odpowiadające Twoim potrzebom. Poszukiwania rozpocznij od skorzystania z wyszukiwarki na górze strony lub wyboru kategorii i interesujących Cię parametrów.