Kategorie

Popularne miejscowości

Profil leczenia

Sanatorium Rafał

4,4 23 opinie
Busko-Zdrój, Świętokrzyskie
Atuty obiektu: Sanatoria nizinne Sanatoria z NFZ Dermatologia Reumatologia Neurologia Narząd ruchu Układ nerwowy Układ krążenia
Fot. Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licence: CC-BY-SA-3.0
A Alicia i Tadeusz 23.09.2022
5,0

Byliśmy we 09.2022 . Jesteśmy zadowoleni , wrócimy tu po raz trzeci.Pobyt nasz był pełnopłatny.
Pomocna (0)
e ewa 2.09.2022
5,0

Czy mógłby ktoś z Państwa napisać czy 2 osobowe pokoje są z balkonem?
Pomocna (5)
A Alicja 19.08.2022
5,0

Byłam w sanatorium ,, Rafał ” ze skierowania NFZ w lipcu 2022r. Poszczególne osoby : p. Doktor , p. Pielęgniarki , panie i panowie Fizjoterapeuci , Panie z recepcji , obsługi gastronomicznej i dbające o czystość – bardzo dziękuję za fachowość i profesjonalne podejście do kuracjusza !!!
Pomocna (1)
M Marek. 4.08.2022
1,0

Bylem w Rafale 2020r.Ostatnie piętro ,,pokój dogrzewany w Pażdzierniku kaloryferem olejowym.Zabiegi na 3 w skali 10 posiłki 2 w tej skali.Rafał ma malutki parking na 10 samochodów i w jakiej cenie.Lepiej „porozmawiać” z porkingowym we Włoknz]iarzu.Nigdy więcej Rafała i Buska.To jedna wielka sitwa Warsiawsko-Krakowska.Woda siarczkowa to pomyje.
Pomocna (2)
D Dorota 18.07.2022
5,0

Wróciłam z Rafała. W porównaniu do lat ubiegłych jest gorzej. Kuchnia: śniadania identyczne codziennie, wędlina najgorszy sort, świecąca. Obiady przez piewszy tydzień ta sama surówka: kapusta biała i twarda fioletowa. Dwa razy twarde żeberka. Surówka w drugim tygodniu już się nie pokazała. Mięso mielone w różnych postaciach często. Na śniadanie przez dwa dni był sok. Póżniej sok z wodą w saturatorze. To była woda z kroplą soku,póżniej sama zimna woda. Kelnerka na pytanie powiedziała, że tak zarządziła dyrektor. Menadżer nie przyjmował uwag. Mówił,że wszystko jest dobrze. Pozdrawiam, nie życzę nikomu takiego zarządzania.Pokoje wiadomo skromne wyposażenie. Sprzątaczki super z II piętra.Zabiegi dobre..Pochwała dla masażysty z gabinetu nr.13 bardzo dobry. Kąpiele też,fizykoterapia również. Bardzo się zniechęciłam do Rafała, to był ostatni mój pobyt. Byłam wiele razy. Do widzenia.
Pomocna (2)
R Rysia 12.05.2022
5,0

Byłam jest dobre jedzenie.mila obsługa.
Rehabilitacja na wysokim poziomie.
Będę wracała,bo wart
Pomocna (1)
J Julian I Rysia/Maria/ 11.05.2022
5,0

Napisze po raz drugi.
W Rafale bywamy co roku i niech tak zostanie
Recepcja.ekipa porządkowa ,obsługa gastronomiczna no i Medyczna lekarze.pielegniarki i fizykoterapeuci kazdy w swojej specjalności zasługuje na pochwalę za wiedzę ale przede wszystkim fachowość i podejście do kuracjuszy
Do zobaczenia w sierpniu
Pomocna (3)
R Rysia 11.05.2022
5,0

Super.
Czysto,miło..
0bsluga medyczna na wysokim poziomie.
Wrócę do Was
Pomocna (2)
M Maria I Julian 11.05.2022
5,0

Byłam kilka razy i w sierpniu też będziemy
Pozytywne opinie potwierdzam.
Opinia p.Ewy pisana pewnie po antidotum na frasunek.
W tym roku też będziemy wiekowo to starszaki
I z niejednego pieca chleb jedlismy
Pomocna (2)
G Grażyna 7.04.2022
5,0

Opinia Pani Ewy jest trochę krzywdząca. Fakt, że nie było spotkania organizacyjnego, nie było żadnych atrakcji, ale to można było zorganizować sobie we własnym gronie. W sanatorium byłam pierwszy raz i nie mam porównania. Zabiegi były w porządku, panie rehabilitantki miłe i pomocne. Nie rozumiem o co Pani chodzi z tymi zwrotami grzecznościowymi. To chyba my wchodzący najpierw mówimy dzień dobry. Trudno żeby personel każdego z osobna witał. My dziękujemy za obsługę jak wychodzimy, chociaż Panie zawsze pierwsze dziękowały nam po skończonym zabiegu. Jedzenie bardzo smaczne, estetycznie podane, w miarę urozmaicone, chociaż w/g mnie za dużo było drobiu. Bardzo smaczne zupy. Pokój nieduży, ale ładny, słoneczny z balkonem. Łazienka czysta, wyremontowana, wystarczająco duża, zawsze. przez Panie sprzątaczki posprzątana. Bardzo miły personel sprzątający. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Chyba, że księ
żniczka Pani Ewa mieszka w pałacu i nie przyzwyczajone do takich warunków. Dziękuję wszystkim w sanatorium Rafał za miły pobyt. Na pewno chętnie przyjadę tu jeszcze raz.
Pomocna (4)
E Ewa 6.04.2022
2,0

Tydzień temu wróciłam z sanatorium Rafał.
Nigdy więcej do Rafała
Na pochwałę zasługują tylko panie sprzątające oraz kąpiele siarczkowe i kwasowęglowe oraz masaże na japońskim łóżku i mechaniczny Hydro-Jet.
Personel nie miły,( brak słownictwa takiego jak dzień dobry, proszę, dziękuje )brak jakiegokolwiek zainteresowania ze strony kierownictwa, szefostwo nawet raz nie pokazało się na oczy i nie zatroszczyło o swoich kuracjuszy. Nie było żadnego spotkania informacyjnego
Oczywiście muszę też wspomnieć , że łazienka i toaleta to porażka Dorosła osoba miała problem przy korzystaniu z nich. W wc nie można było zamknąć drzwi ponieważ nogi się nie mieściły Zero życia kulturalnego, żadnego spotkania wspólnego . I nikt mi nie powie że to przez pandemię. W styczniu tego roku i w czerwcu 2021 byłam w innym ośrodku. Tam dyrekcja, personel otwarci i przychylni dla kuracjuszy, Każdy dzień był zapełniony miłymi atrakcjami.
Pomocna (3)
A Andrzej 4.01.2022
1,0

Przebywaliśmy z żoną w Sanatorium Rafał na planowanym turnusie NFZ od 18 listopada 2021 roku do 9 grudnia 2021 roku.
W dniu 2 grudnia stwierdzono u mnie zakażenie COVID-19 i karetka zawiozła mnie do szpitala zakaźnego w Busku-Zdroju. Żona otrzymała obietnicę w recepcji o przedłużenie pobytu w Rafale na zasadach pobytu hotelowego. W dniu 4 grudnia u żony również stwierdzono zakażenie COVID-19 i zawieziono karetką do szpitala zakaźnego w Busku-Zdroju. W rozmowie telefonicznej z pracownikiem recepcji zobowiązałem się pokryć koszty zatrzymania pokoju na zasadach pobytu hotelowego, a pracownik recepcji obiecał pokój dla nas zatrzymać tak długo, jak długo będziemy przebywać w szpitalu. W dniu 9 grudnia rano telefonicznie dowiedziałem się, że nasze bagaże zostały spakowane i złożone w jakimś pomieszczeniu. Została złamana obietnica i umowa ustna. Wcale nie jestem pewny tego, czy nie zaraziliśmy się COVIDEM-19 w Rafale, bo dużo kuracjuszy i pracowników ignorowało obowiązek zakrywania ust i nosa. Osoba zakażająca nie musi mieć objawów choroby, dopiero testowanie może to potwierdzić.
W dniu 13 grudnia zostaliśmy z żoną wypisani z testowymi wynikami negatywnymi ze szpitala i pojechaliśmy do Rafała po nasze bagaże. Nasze rzeczy były przechowywane w ubikacji, spakowane bardzo niechlujnie, np. w jednej saszetce był zasilacz do laptopa, lekarstwa wraz z niezamkniętą butelką z płynem do mycia naczyń. Zasilacz, lekarstwa i wszystko spakowane w saszetce było zalane tym płynem. Wszystkie zalane rzeczy musieliśmy wyrzucić. Nasze rzeczy były byle jak upchnięte w ubikacji, a nie w jakimś magazynku. Została złamana obietnica zatrzymania pokoju, pogwałcona nasza prywatność w nieuzasadnionym dostępie do bagaży i naszych dokumentów, oraz nasza godność. Zostaliśmy potraktowani nikczemnie, jak śmieci. Sadząc po ilości zaparkowanych samochodów pod Rafałem i sąsiednim Włókniarzem na pewno nie było pełnego obłożenia Rafała, co stawia pod znakiem zapytania zasadność wyrzucenia nas z pokoju i powód niedotrzymania obietnicy zatrzymania pokoju. Powiedziano nam, że całym Rafale nie ma wolnego pokoju. My przebywając w szpitalu zakaźnym nie mieliśmy możliwości samodzielnego spakowania bagażu, a zostawiając bagaże w pokoju nie mogliśmy nie zapłacić za pobyt hotelowy, zgodnie z zawartą telefonicznie umową ustną jako pokrycie kosztów pobytu hotelowego. Napisaliśmy skargę do jednostki nadrzędnej, to jest Sanatoria Słowacki w Busku-Zdroju (oni występowali jako sprzedawca usługi), ale do dzisiaj nie otrzymaliśmy satysfakcjonującej odpowiedzi, a tylko oskarżenie: że przed udaniem się do szpitala, sami powinniśmy się spakować, że ukrywałem swoją chorobę i leczyłem się sam. Od dnia 27 listopada byłem w punkcie pielęgniarskim po pomoc medyczną trzykrotnie.
Pomocna (8)
W Wanda 26.11.2021
5,0

Jestem w tej chwili w Sanatorium Rafał ,pobyt naprawdę super począwszy od zabiegów, wyżywienie tak smakowo jak i ilościowo, pokoje schludne czyste jestesmy w czasie trwającej pandemi przed pierwszym zabiegiem mierzona temperatura i nie codziennie przed kolacją .Po zabiegach można korzystać ze spaceru w przepięknym Parku zdrojowym .Podejrzewam ze pobyt w okresie letnim jest też ciekawy . Jestem z mężem i oboje mamy podobne zdanie .Gdyby było blizej to w przyszłym roku przyjechalibyśmy tutaj jako pełnopłatni . Dziekuje bardzo całemu personelowi za tak profesjonalne podejście do swoich obowiązków
Pomocna (7)
E Ewa 20.10.2021
5,0

Jadę zweryfikować Państwa opinie ,może jadę nawet na miejsce Pani która zrezygnowała,ale najważniejsza jest dobra baza zabiegowa ,chociaż fajnie byłoby miło mieszkać i smacznie zjeść.W luksusie byłam prywatnie w lipcu ,a teraz nastawiam się żyć skromniej .W listopadzie dodam swój komentarz .Pozdrawiam
Pomocna (3)
W Wiktoria 27.09.2021
2,0

Jak dobrze,że zrezygnowaĺam.
Pomocna (1)
a andrzej 31.08.2021
5,0

Przebywanie w sanatorium Rafał to porażka. brak dojazdu brak parkingu i jakiejkolwiek informacji marne pokoje i wyżywienie .odradzam wyjazd.
Pomocna (3)
z zenek 30.07.2021
5,0

bylam w rafale w lipcu 2021
sniadania i kolacje bufet szwedzki w czasie pandemi nie wskazane , obiady nie smaczne
Pomocna (8)
B Barbara 25.07.2021
5,0

W porównianiu do roku ubiegłego wyżywienie jest gorsze. Sniadania identyczne,króluje psztetowa i świecące wędliny. Zabiegi i obsługa super, bez zastrzeżeń.Odnoszę wrażenie, że zmianił się kucharz na gorsze. Zakwaterowanie pokoje mizernie wyposażone, obdrapane szafki, zużyte łóżka. Jedynie obsługa i zabiegi zasługują na uznanie.Panie sympatyczne. Reszta do zmiany.
Pomocna (7)
k krzysztof 22.07.2021
5,0

sniadania i kolacje – szwedzki bufet w pandemi jest to nie wskazane obiady lepiej nie mowic
Pomocna (4)
B Barbara 3.07.2021
5,0

Proszę mi powiedzieć czy wszystkie pokoje są z balkonem
12
D Danuta 27.06.2021
5,0

Przeczytałam Pani opinię. Nie zgadzam się z nią .Byłam w tym sanatorium 12 razy. Jedynie pokoje 2 osobowe są mizerne, mało estetyczne. Wyżywienie i zabiegi super, dokładnie dobrane do chorób kręgosłupa. Minusem jest brak basenu.
Pomocna (4)
K Krystyna 19.05.2021
5,0

Jestem byłą kuracjuszką w sanatorium „RAFAŁ”w miesiącu marcu.
Ogólnie stawiam ocenę za: wyżywienie b.dobry /aczkolwiek ostatnie dni były pod znakiem wymiatania resztek zapasowych/, wiele pozostawiają do życzenia pokoje dwuosobowe / dla osób pełnopłatnych takie pokoje mają zupełnie inny standard, nie rozumie w imię czego!/ Jeśli chodzi o zabiegi to postawiła bym ocenę b.dobrą pod warunkiem , gdyby lekarz kwalifikujący mnie na zabiegi trafnie postawił diagnozę. Uważam ,że lekarz popełnił kardynalny błąd nie analizując mojej dokumentacji medycznej. Pojechałam do sanatorium z myślą poprawy zdrowia a okazuje się , że wróciłam prawie kaleka i do chwili obecnej jestem pod stałą opieką lekarza neurologa, oraz długotrwałą i kosztowną rehabilitacją. Miejcie na uwadze to co opisałam szczególnie kwalifikację na zabiegi.
10
e emerytka jade do rafaLA w pazdzierniku 2020 20.09.2020
5,0

prosze o informacje jakie sa pokoje dla niepelnosprawnych
15

Szukasz sanatorium?

Na naszej stronie możesz znaleźć polskie miejscowości uzdrowiskowe oraz zlokalizowane na ich terenie sanatoria i obiekty świadczące usługi lecznicze. Przygotowaliśmy dla Ciebie wizytówki ośrodków, abyś mógł zapoznać się z ich ofertą i znaleźć miejsce odpowiadające Twoim potrzebom. Poszukiwania rozpocznij od skorzystania z wyszukiwarki na górze strony lub wyboru kategorii i interesujących Cię parametrów.