Kategorie
Popularne miejscowości
Profil leczenia

Sanatorium Uzdrowiskowe Bajka

2,5 13 opinie
Horyniec-Zdrój, Podkarpackie
Atuty obiektu: Sanatoria nizinne Sanatoria z NFZ Sanatoria z PFRON Turnusy odchudzające Narząd ruchu Neurologia Przemiana materii Cukrzyca Dermatologia Ginekologia
Sanatorium Uzdrowiskowe BajkaFot. Henryk Bielamowicz / Wikipedia (licencja Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International)
Z ZOFIA WOŹNA 14.03.2024
0,0

Mam pytanie do komentujących: Dlaczego nie piszecie prawdziwych, dobrych opinii. Wiem, że Kuracjusze są bardzo zadowoleni z pobytu w Sanatorium BAJKA w Horyńcu-Zdroju. Sanatorium to mieści się w budynku-zamku, który jest ciągle i na bieżąco modernizowany z myślą o jego funkcji i wygodzie kuracjuszy. Usytuowane jest w niedalekiej odległości od sklepów, kościoła, apteki itp. Zabiegi są bardzo dobre, przepisane przez lekarzy według schorzeń i z troską o ogólne wskazania pacjenta. Posiłki bardzo smaczne, przygotowywane na bieżąco w kuchni sanatoryjnej, obfite, pięknie podane . ( Często słyszę np. takie zdanie-” Jejku jak wy tu dobrze karmicie”). Pokoje są w 90% z łazienkami, w pozostałych jest umywalka w pokoju i łazienka w korytarzu- czyściutka i obszerna. Personel kompetentny, miły i pomocny w każdej chwili przez całą dobę. Sam Horyniec jest rajem dla chcących spacerować po pięknym parku sanatoryjnym w którym można podziwiać wspaniały starodrzew. , czy parku zdrojowym lub zwiedzając regionalne zabytki i piękną przyrodę. Jeszcze muszę przyznać, że kuracjusze w czasie pobytu świetnie się integrują. Poza czasem organizowanym przez KO, ( wieczorki taneczne, spacery po miejscowości, wycieczki autokarowe, ogniska w paku, koncerty itp.) często przesiadują wspólnie na fotelach na holu i rozmawiają, śmieją się, opowiadają dowcipy, grają w karty, nawiązują znajomości. Mówią, że jest tutaj bardzo przytulnie i ciepło. Kuracjusze z pobytu są bardzo zadowoleni i często wracają po kilka razy do tego sanatorium.
Mówią otwarcie, że jak czytają niektóre wpisy na forum to boją się przyjechać. Na miejscu są mile zaskoczeni.

0
J Jerzy 26.12.2023
0,0

Jadę autem z Torunia do Horyńca (Bajka) 8-29.01.2024. Gdyby ktoś reflektował na jazdę czekam na kontakt – komentarz na stronie

B BENEDYKT 12.11.2023
0,0

NA ZDJECIU NA WSTEPIE W BAJCE NIE MA TAKIEGO POMIESZCZENIA

W Wanda 1.05.2023
0,0

Jadę do Horyńca-Zdrój 08.05.2023 r. z Gdyni jeżeli jest osoba zainteresowana wspólną podróżą to proszę o kontakt.

1
S Stasiek 5.03.2023
0,0

jadę do Horynca 18 czerwca 2023,gdyby się ktoś chciał zabrać to służę z okolic Olkusza polecam i pozdrawiam

4
A Anna 3.12.2022
3,0

Zgadzam się z p.Hanną,że ocena pobytu w Bajce będzie zależna od otrzymanego pokoju.Ja dostałam na 2,ostatnim piętrze,ale „po skosie”,czyli na poddaszu.Pomieszczenie nadawałoby się dla dwóch osób,ale już nie dla trzech,na które zostało przerobione! Ciasnota pomiędzy łóżkami,sufit nad głową,okna gdzieś wysoko…Ogólnie,do kitu.Dostęp do łazienki nie dodał pozytywów do punktów za ocenę całości.Pożywienie średnie,dla mnie wystarczające,dla panów niekoniecznie, menu powtarzające się za często,zabiegi w miarę dobre,wszystko zależy kto,co dostał.Park wokół Bajki piękny,ale zaniedbany,ławeczki i przyrządy do ćwiczeń pamiętające czasy PRL,ale można było napoić wzrok mnogością drzew,więc zaglądałam tam często,choć pora roku nie sprzyjała wyprawom na błotniste często ścieżki.Co do samego Horyńca,to zależy co kto lubi.Poza Parkiem Zdrojowym i spaceru pod górkę do pozostałych 2 sanatoriów nie bardzo było gdzie chodzić.Samo miasteczko dało się obejść w pół godziny.Latem,w muszli koncertowej odbywały się koncerty,można było przysąść na licznych ławkach,ale zimą nie było tu co robić.Ja krążyłam alejkami niedużego Parku Zdrojowego po kilkanaście razy,aż do zakręcenia w głowie.Największa „atrakcja”centrum są liczne,nieźle zaopatrzone butiki.Można niczego ze sobą nie brać,a tam wszystko nabyć!Potańcówek w Bajce nie było,więc ten rodzaj rozrywki dla osób,które lubią wyjść do ludzi jest niedostępny.Na miejscu brakuje nawet kawiarenki,gdzie możnaby przycupnąć na kawie.Samej więc trzeba sobie zorganizować życie kulturalne.Latem jak wspomniałam powyżej są atrakcje w Parku Zdrojowym,ale zimą -pusto wszędzie,głucho wszędzie…Kto lubi siedzieć w pokoju wypożyczy książki,bo w Bajce jest biblioteka,ale dla spacerowiczów ścieżek w samym mieście jest niewiele.Cisza tu jednak wielka,więc zwolennicy dobrowolnej izolacji powinni być zadowoleni.

(3/5)
4

Szukasz sanatorium w Polsce?

Na naszej stronie możesz znaleźć polskie miejscowości uzdrowiskowe oraz zlokalizowane na ich terenie sanatoria i obiekty świadczące usługi lecznicze. Przygotowaliśmy dla Ciebie wizytówki ośrodków, abyś mógł zapoznać się z ich ofertą i znaleźć miejsce odpowiadające Twoim potrzebom. Poszukiwania rozpocznij od skorzystania z wyszukiwarki na górze strony lub wyboru kategorii i interesujących Cię parametrów.