E-skierowanie do sanatorium – nowe zasady

Dodano: 3 lipca 2023

Od 1 lipca 2023 roku wchodzą przepisy dotyczące wystawiania skierowań do sanatorium w formie elektronicznej. 30 czerwca zakończył się etap przejściowy, w którym lekarz mógł wystawić skierowanie także w formie pisemnej.

E-skierowanie do sanatorium – nowe zasady

Skierowanie papierowe – czy nadal jest możliwe?

W tej chwili lekarz może wystawić skierowanie papierowe tylko w przypadku braku dostępu do Internetu, a tym samym do systemu e-zdrowie – nie ukrywajmy, to bardzo wyjątkowe przypadki. Drugim, także stosunkowo rzadkim, przypadkiem jest wystawienie skierowania do sanatorium poza granicami Polski. Tak więc od 1 lipca każde e-skierowanie można znaleźć w IKP, Internetowym Koncie Pacjenta, lub w aplikacji mojeIKP.

E-skierowanie do sanatorium
Shutterstock

E-skierowanie – zalety

E-skierowanie ma wiele zalet. Przede wszystkim nie można go zgubić, po prostu jest w systemie. Nie musimy pilnować terminów jego wysłania itp., w momencie wystawienia jest od razu wysyłane drogą elektroniczną.

W przypadku pozytywnej decyzji na koncie i w aplikacji pojawią się wszystkie najważniejsze informacje, między innymi orientacyjny czas oczekiwania, miejsce w kolejce oczekujących, termin i miejsce leczenia, nazwa uzdrowiska i jego adres. Dodatkowo można znaleźć tam również historię poprzednich e-skierowań, a rodzice mają możliwość śledzenia historii leczenia dzieci.

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Podziel się swoimi uwagami, które mogą być pomocne dla innych.