Wymiana ręczników i pościeli w sanatorium

Dodano: 19 grudnia 2023

Sanatorium ma obowiązek zapewnić kuracjuszowi ręcznik, jednak jest to tylko jeden egzemplarz lub komplet (mały i duży), więc warto mieć ze sobą drugi (albo i dwa) na zapas.

Wymiana ręczników i pościeli w sanatorium

W niektórych sanatoriach wymiana ręczników nie jest przewidziana, w innych następuje po tygodniu, w ustalonym i podanym w regulaminie dniu. Podobnie jest z pościelą – może być tak, że przysługuje jeden jej komplet na czas pobytu, choć są ośrodki, w których będzie to jedna wymiana na czas turnusu.

W obu przypadkach jest szansa na dodatkowe wymiany i pościeli, i ręcznika, w zasadzie tak często, jak sobie tego zażyczymy – trzeba jednak za tę usługę zapłacić.

Ile kosztuje wymiana ręczników i pościeli w sanatorium?

Najczęściej to kilka złotych (średnio 3-4 złote za mały, a 5-6 za duży) za wymianę ręcznika, zaś kilkanaście złotych (15-20) za wymianę pościeli. Możliwe jest ponadto wypożyczenie szlafroka – zazwyczaj to koszt kilkudziesięciu złotych na turnus, do tego dochodzi wpłacenie kaucji.

Wymiana ręczników i pościeli w sanatorium
Shutterstock

Wiele uzdrowisk podaje na swych stronach, że pobiera takie dodatkowe opłaty, ale nie zawsze jest tam zamieszczony cennik, więc lepiej zadzwonić i dopytać wcześniej, tym bardziej, że opłaty są różne, ustalają je indywidualnie poszczególne ośrodki.

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Podziel się swoimi uwagami, które mogą być pomocne dla innych.