Ile pieniędzy zabrać do sanatorium?

Dodano: 25 lipca 2023

Na to pytanie nie ma oczywiście jednoznacznej odpowiedzi. Zastanówmy się zatem, na co zwrócić uwagę, zastanawiając się, ile pieniędzy zabrać ze sobą na wyjazd do sanatorium.

Ile pieniędzy zabrać do sanatorium?

Ile pieniędzy potrzeba w sanatorium?

Konieczna jest kwota do zapłacenia wszystkich opłat dodatkowych, uiszczanych często już w dniu przyjazdu. Planując, ile pieniędzy zabrać, trzeba więc przede wszystkim wziąć pod uwagę dopłaty do noclegów i żywienia zgodne z danym sezonem rozliczeniowym i wybraną przez nas opcją. Do tego dochodzą opłaty parkingowe, jeśli jedziemy autem, a takie są w danym ośrodku naliczane, a także opłaty klimatyczne obowiązujące w miejscowości, do której jedziemy.

Dobrze też rozeznać się, czy w ośrodku można wykupić dodatkowe, interesujące nas zabiegi – te, których nie obejmuje „pakiet” z NFZ, które nie są związane z chorobą, są płatne. Ponosi się także koszt pobytu opiekuna oraz przejazdów do i z sanatorium. To sumy, które musimy mieć przy sobie, dobrze wyliczyć sobie wszystko wcześniej (lub mieć kartę). Do tego oczywiście dochodzą koszty naszych prywatnych wydatków, a te już każdy ma inne – lody, dancing, wycieczka fakultatywna, muzea itp.

Ile pieniędzy zabrać do sanatorium?
Shutterstock

Opłaty w sanatorium prywatnym

W przypadku wyjazdu do sanatorium w trybie prywatnym od razu mamy ustalone ceny obejmujące noclegi i, zazwyczaj, pełne wyżywienie, do tego wliczone w pakiet zabiegi, dodatkowe atrakcje typu baseny, sauny, często prywatne ośrodki oferują też bezpłatny parking. Zapłacimy za ewentualne dodatkowe zabiegi spoza pakietu, a także istnieją dopłaty za wybraną niestandardową dietę, na przykład wegańską, bezmleczną itp. - tutaj dopłaty są nieraz spore, sięgające i 1000 złotych za pełny turnus.

Uwaga – wiele sanatoriów, także tych na NFZ, zaznacza wyraźnie, że diety poza podstawowymi, cukrzycowymi i lekkostrawnymi są dostępne tylko odpłatnie!

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Podziel się swoimi uwagami, które mogą być pomocne dla innych.