Maseczki w sanatorium

Dodano: 15 maja 2023

Rozporządzenie Ministra Zdrowia mówi jasno: obowiązek zakrywania nosa i ust maseczką ochronną w aptekach, szpitalach i przychodniach zostaje przedłużony do końca czerwca 2023 roku (i może zostać ponownie przedłużony, prawdopodobny jest scenariusz, że pozostanie tak do końca roku, nie tylko ze względu na Covid-19, ale i inne infekcje).

Maseczki w sanatorium

Sanatoria także zaliczane są do podmiotów leczniczych, więc rozporządzenie to obowiązuje. Trzeba jednak zastrzec, że maseczki konieczne są w strefie zabiegowej – w pokojach oczywiście nie, chyba że odbywa się wizyta lekarska.

Maseczki w sanatorium – praktyka

Tyle teoria, z praktyką, jak można przeczytać na rozmaitych forach, jest już różnie i w zasadzie wszystko zależy od stanowczości personelu. W jednych ośrodkach osoby bez maseczki w częściach wspólnych są upominane (często także przez innych kuracjuszy/pacjentów) lub noszenie maseczki jest po prostu egzekwowane, w innych na brak maseczki poza strefą zabiegową przymyka się oko. Oczywiście każdemu, kto nie czuje się do końca zdrowy, rozsądek powinien nakazywać noszenie takiej maseczki wszędzie poza pokojem.

Maseczki w sanatorium
Shutterstock

Podsumowując – jadąc do sanatorium, zapakujmy także kilka maseczek.

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Podziel się swoimi uwagami, które mogą być pomocne dla innych.