NFZ skierowania do sanatorium – Przeglądarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe

Dodano: 8 stycznia 2020

Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia wystawia lekarz rodzinny. Niestety, lista oczekujących na wyjazd do sanatorium jest długa.
Jak sprawdzić w NFZ skierowania do sanatorium i dowiedzieć się, kiedy przypada termin naszego leczenia? Z pomocą przychodzi przeglądarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe.

NFZ skierowania do sanatorium – Przeglądarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe

NFZ przeglądarka – sprawdź termin wyjazdu do sanatorium

Wszyscy pacjenci, których skierowanie na leczenie uzdrowiskowe zostało przyjęte, mogą sprawdzić online informacje na temat jego statusu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową „skierowania nfz gov pl” (oddzielamy słowa kropkami), aby wejść na oficjalną stronę, gdzie znajduje się przeglądarka NFZ. Skorzystanie z niej jest bezpłatne.

W odpowiednie pola formularza należy wpisać numer skierowania (otrzymujemy go w liście od NFZ) oraz datę urodzenia pacjenta w formacie RRRRMMDD. Po kliknięciu „wyszukaj”, ukażą się nam szczegółowe informacje na temat statusu skierowania:

  • data, kiedy do oddziału NFZ skierowanie wpłynęło,
  • status skierowania,
  • opinia lekarza balneologa na temat profilu i rodzaju leczenia,
  • miejsce w kolejce do sanatorium,
  • miejsce i termin leczenia uzdrowiskowego.

NFZ skierowania do sanatorium zwroty

Do każdego sanatorium kolejka oczekujących jest długa. Zgodnie z nowymi rozporządzeniami, kuracjusz może raz w roku odbyć leczenie uzdrowiskowe finansowane z NFZ. Ma to na celu zmniejszyć w NFZ kolejki do sanatorium w kolejnych latach. Istnieje jednak możliwość przyspieszenia wyjazdu na leczenie. W jaki sposób?

Niekiedy zdarza się, że dany pacjent z różnych przyczyn nie może przyjechać do sanatorium i zwalnia się miejsce na wyjazd (to tzw. zwroty). NFZ nie udostępnia informacji na ten temat na swojej stronie internetowej, można jednak zadzwonić lub udać się do lokalnego oddziału NFZ i zapytać o miejsce ze zwrotów. Warto mieć na uwadze, że chodzi o bieżące terminy turnusów (realizowane w ciągu najbliższych 1-2 tygodni), więc pacjent musi być gotowy do podjęcia leczenia w tym czasie.

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Podziel się swoimi uwagami, które mogą być pomocne dla innych.