Wypożyczenie sprzętu sportowego w sanatorium

Dodano: 26 września 2023

Do sanatorium można jechać w każdej porze roku i w różne miejsca. Wiadomo, że część kuracjuszy poza zabiegami preferuje też inne aktywności sportowe, takie jak chociażby nordic walking czy jazda na rowerze.

Wypożyczenie sprzętu sportowego w sanatorium

Nie każdy jednak ma szansę przywieźć sprzęt ze sobą, zwłaszcza jeśli nie dojeżdża swoim samochodem. W takiej sytuacji w wielu ośrodkach można wypożyczyć sprzęt sportowy – rowery, kijki trekkingowe czy do nordic walking, elektryczne hulajnogi. Zazwyczaj możliwe jest wypożyczenie na godziny lub, zdecydowanie bardziej opłacalne, na cały dzień (zwrot musi nastąpić do 22).

Zdarza się, że w ośrodkach nad jeziorami do dyspozycji kuracjuszy jest przystań wodna, wypożyczalnie sprzętu do uprawiania sportów wodnych (rowery wodne, kajaki), a nawet wypożyczalnia akcesoriów do plażowania. Jeśli planujemy taką aktywność, dobrze jest zapytać przed wyjazdem, czy dane sanatorium – lub inne w danej miejscowości – oferuje podobne usługi.

Miejscowości uzdrowiskowe ściągają nie tylko kuracjuszy, ale i turystów, tak więc jeśli ośrodek nie ma wypożyczalni, można bez większych problemów znaleźć lokalne firmy, które taki sprzęt wypożyczają.

Wypożyczenie sprzętu sportowego w sanatorium
Shutterstock

Wypożyczenie sprzętu w sanatorium prywatnym

W sanatoriach prywatnych wypożyczalnie to niemal standard, zresztą tutaj zakres sportów, których uprawianie umożliwiają, jest większy (przyjeżdżają przecież często osoby łączące rehabilitację czy kurację z wczasami), są chociażby korty, boiska do badmintona czy... ścianki wspinaczkowe.

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Podziel się swoimi uwagami, które mogą być pomocne dla innych.