Nietypowe masaże SPA

Dodano: 30 czerwca 2023

Oczywiście w każdym SPA są specjaliści od klasycznych leczniczych i odprężających masaży. Ośrodki jednak, rywalizując o klienta, prześcigają się w oferowaniu czegoś, co jest nietypowe lub akurat modne. Wśród propozycji są również dość nietypowe masaże.

Nietypowe masaże SPA

Jakie zatem masaże znajdziemy w ofertach i co daje nam każdy z nich? Poniżej prezentujemy kilka przykładów, wśród których każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Masaż miodem

Rozgrzewa skórę, natlenia ją, a jednocześnie nawilża i odświeża. Uważa się także, że oczyszcza ciało z toksyn. Do masażu używa się miodu podgrzanego do około 38 stopni. Polecany jest osobom przemęczonym, ze słabą odpornością, z podrażnioną i przesuszoną skórą, cierpiącym na nerwobóle, stany napięcia nerwowego, przyspiesza też gojenie się blizn.

Masaż ciepłą borowiną

Nie jest tożsamy z kąpielą borowinową, używa się w nim nie czystej borowiny, a czegoś w rodzaju kremu borowinowego. Substancja ta zawiera wiele minerałów działających przeciwzapalnie, bakteriostatycznie, łagodząco i nawilżająco.

Masaż tequilą

Słynny meksykański alkohol rzecz jasna działa rozgrzewająco i wspomaga pracę układu mięśniowego. Jego walorem jest także zmniejszenie bólów reumatycznych.

Masaż czekoladą

Jeden z najpopularniejszych, drażniący zmysł dotyku, ale i zapachu. Ekstrakt z kakaowca zawarty w gorzkiej czekoladzie, ma silne działanie antyoksydacyjne, regeneruje naskórek, łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie. Znajdzie się w nim pewna dawka kofeiny, stąd masaż taki pobudza także krążenie krwi i przyspiesza spalanie tłuszczu.

Nietypowe masaże spa
Shutterstock

Masaż stemplami

Technika wywodząca się z masażu tajskiego. Stemple nasączone są olejkami aromatycznymi, solą morską i mieszanką ziół. Masaż stemplami uważany jest za jeden z najbardziej relaksujących, ale ma też niebanalne zalety prozdrowotne: koi bóle i napięcia mięśniowe, stymuluje pracę układu limfatycznego i poprawia krążenie krwi. Najczęściej stosowane w nim produkty to: limonka, imbir, eukaliptus, kurkuma, kamfora, trawa cytrynowa i tamaryndowiec.

Masaż masłem Shea

Wykonywany jest roztopionym masłem Shea, czyli produktem pozyskiwanym z ziaren masłosza. Nawilża i wygładza skórę, rozluźnia mięśnie, jest też naturalnym filtrem chroniącym skórę przed działaniem promieniowania UV.

Masaż olejkiem ze świecy kosmetycznej

Łączy trzy różne elementy: masaż relaksacyjny, terapię ciepłem oraz aromaterapię. Roztopiony wosk z olejkami eterycznymi nawilża skórę i wygładza ją, dodaje nam też energii.

Masaże egzotyczne

Wymienione wyżej to mniej typowe, ale popularne i dostępne w wielu SPA masaże. Sporo innych, bardzo egzotycznych, można zafundować sobie na wakacyjnych wyjazdach. Przykładem masaż niejadowitymi wężami (hit w Izraelu), podobno działający bardzo kojąco, czy masaż kaktusem (popularny w Meksyku), oczywiście pozbawionym kolców i rozmiękczonym, w kolejnym etapie stosuje się tutaj kwiaty kaktusa i miąższ z jego łodyg. Coraz popularniejsze natomiast i u nas są egzotyczne z pochodzenia masaże misami tybetańskimi (czyli masaż dźwiękiem) oraz wywodzący się z Polinezji masaż misami kokosowymi.

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Podziel się swoimi uwagami, które mogą być pomocne dla innych.