Pakiet pocovidowy w sanatorium

Dodano: 12 grudnia 2023

Ponad rok temu, niespodziewanie dla wszystkich, Ministerstwo Zdrowia zakończyło programy rehabilitacji pocovidowej (decyzję ogłoszono w marcu, dając trzy miesiące na realizację wystawionych skierowań). Nie oznacza to oczywiście, że zabrakło pacjentów, którzy takiego pakietu potrzebowali.

Pakiet pocovidowy w sanatorium

Oferty pakietów pocovidowych

Na pakiet pocovidowy wciąż można liczyć w wielu różnych ośrodkach, z tym że obecnie jest to już świadczenie odpłatne. Oferty są zróżnicowane, znajdziemy na przykład pakiety zabiegowe bez zakwaterowania i bez wyżywienia, przeznaczone więc generalnie dla mieszkańców najbliższych okolic lub osób, które same zadbają o noclegi. W cenie są badania, rehabilitacja indywidualna z fizjoterapeutą, zabiegi standardowe (przykładowo inhalacje, na basenie z wodą termalną) i dobrane indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Inne ośrodki oferują pakiety rehabilitacyjne, 8-dniowe, 14-dniowe, 15-dniowe czy nawet dłuższe (kolejne wersje to pobyt przedłużony o 7 dni, a więc 22, 29 itp.). W takich przypadkach jest już pełne wyżywienie i noclegi (w najkrótszej wersji trzeba się liczyć z wydatkiem mniej więcej 2 tysięcy złotych), samych zabiegów także jest więcej (przynajmniej 5 dziennie, jeśli nie ma co do tego przeciwwskazań) i są bardziej zróżnicowane, a dochodzi jeszcze pełna opieka pielęgniarska, wsparcie psychologa itp.

Pakiet pocovidowy w sanatorium
Shutterstock

Pakiet pocovidowy dla kogo?

Pobyty rehabilitacyjne są skierowane przede wszystkim do osób, które zmagają się z powikłaniami po chorobie, ze szczególnym naciskiem na te związane z układem oddechowym, o naturze neurologicznej i psychosomatycznej.

 W zasadzie każdy ośrodek ma swoje propozycje, warto więc dokładnie je przeanalizować (niektóre jako warunek uczestnictwa w turnusie wymagają dokumentu potwierdzającego pozytywny wynik na koronawirusa, ceny mogą się różnić w zależności od tego, czy pacjent był hospitalizowany, czy nie). Jest więc rehabilitacja ambulatoryjna dla ozdrowieńców, pobyty rehabilitacyjne dla ozdrowieńców, pakiety post-Covid-19, pakiety ukierunkowane na walkę z tak zwanym syndromem „long Covid”. Pakiety pocovidowe prowadzą nie tylko sanatoria, ale i ośrodki typu Medical & SPA, w których ceny oczywiście są nieco wyższe.

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Podziel się swoimi uwagami, które mogą być pomocne dla innych.