SPA z dzieckiem – jakie atrakcje?

Dodano: 11 lipca 2023

Coraz więcej ośrodków typu SPA ma w swej ofercie także pobyty rodzinne.  Na co zatem możemy liczyć i na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając się do SPA z dzieckiem?

SPA z dzieckiem – jakie atrakcje?

Na początek trzeba zauważyć, że wyjazd do SPA z dzieckiem wciąż nie jest jednak normą, dlatego warto wcześniej sprawdzić, czy w ośrodku jest strefa dla dzieci, a także udogodnienia typu przewijaki, wanienki, podgrzewacze do mleka (jeśli jedziemy z maluszkiem).

SPA z dzieckiem – strefa dla dzieci

Strefa dla dzieci to miejsce, w którym mają one zapewnioną opiekę i zajęcia w czasie, gdy rodzic/rodzice udają się na zabiegi. Warto zwrócić uwagę, czy ośrodek zapewnia dzieciom ruch i zabawy także w pomieszczeniu, a nie wyłącznie na placu zabaw – może się przecież zdarzyć pogoda niesprzyjająca harcom na świeżym powietrzu. A także, czy ośrodek oferuje na przykład pakiety pobytowe dla rodzin – w takiej sytuacji zazwyczaj zapewniona jest opieka animatora przez kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie, we wszystkie dni tygodnia (niekiedy animacje mogą mieć konkretny profil – sportowy, artystyczny, gry planszowe, a nawet... kucharski).

Większość SPA przyjmujących rodziny ma baseny z wydzieloną strefą z brodzikami, zjeżdżalniami i innymi atrakcjami wodnymi, zewnętrzne place zabaw i boiska do różnych gier, a także wewnętrzne place zabaw z pokojami zabaw, mini salami sportowymi, ściankami wspinaczkowymi, najczęściej podzielone na dwie sekcje – dla maluchów do lat 3 i dla dzieci starszych (w tych drugich można natknąć się nawet, choć nie wiadomo czy to akurat dobre rozwiązanie w czasach, gdy każdy jest przyklejony do ekranu, na strefę z konsolami PlayStation, XBox i filmami DVD). Można spotkać i takie dziecięce hity jak własne, należące do ośrodka mini zoo czy fokarium!

SPA z dzieckiem
Shutterstock

Kids SPA

Rośnie liczba ośrodków, w których... są przygotowane specjalne zabiegi dla najmłodszych, tak zwane Kids SPA: przykładem delikatny masaż plecków w obecności masowanych obok rodziców, masaże z użyciem piany czy substancji zapachowych miło kojarzących się dzieciom (krem bananowy, truskawki), masaże z użyciem czekolady czy masła Shea. Dla nieco starszych delikatne peelingi plus masaże, manicure, pedicure.

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Podziel się swoimi uwagami, które mogą być pomocne dla innych.