Kategorie

Popularne miejscowości

Profil leczenia

NFZ skierowania do sanatorium – Przeglądarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe

,

Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia wystawia lekarz rodzinny. Niestety, lista oczekujących na wyjazd do sanatorium jest długa.

Jak sprawdzić w NFZ skierowania do sanatorium i dowiedzieć się, kiedy przypada termin naszego leczenia? Z pomocą przychodzi przeglądarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe.

NFZ przeglądarka – sprawdź termin wyjazdu do sanatorium

Wszyscy pacjenci, których skierowanie na leczenie uzdrowiskowe zostało przyjęte, mogą sprawdzić online informacje na temat jego statusu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową „skierowania nfz gov pl” (oddzielamy słowa kropkami), aby wejść na oficjalną stronę przeglądarki NFZ. Skorzystanie z niej jest bezpłatne.

W odpowiednie pola formularza należy wpisać numer skierowania (otrzymujemy go w liście od NFZ) oraz datę urodzenia pacjenta w formacie RRRRMMDD. Po kliknięciu „wyszukaj”, ukażą się nam szczegółowe informacje na temat statusu skierowania:

  • data, kiedy do oddziału NFZ skierowanie wpłynęło,

  • status skierowania,

  • opinia lekarza balneologa na temat profilu i rodzaju leczenia,

  • miejsce w kolejce do sanatorium,

  • miejsce i termin leczenia uzdrowiskowego.

NFZ skierowania do sanatorium zwroty

Do każdego sanatorium kolejka oczekujących jest długa. Zgodnie z nowymi rozporządzeniami, kuracjusz może raz w roku odbyć leczenie uzdrowiskowe finansowane z NFZ. Ma to na celu zmniejszyć w NFZ kolejki do sanatorium w roku 2020, 2021 i kolejnych latach. Istnieje jednak możliwość przyspieszenia wyjazdu na leczenie. W jaki sposób?

Niekiedy zdarza się, że dany pacjent z różnych przyczyn nie może przyjechać do sanatorium i zwalnia się miejsce na wyjazd (to tzw. zwroty). NFZ nie udostępnia informacji na ten temat na swojej stronie internetowej, można jednak zadzwonić lub udać się do lokalnego oddziału NFZ i zapytać o miejsce ze zwrotów. Warto mieć na uwadze, że chodzi o bieżące terminy turnusów (realizowane w ciągu najbliższych 1-2 tygodni), więc pacjent musi być gotowy do podjęcia leczenia w tym czasie.

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Podziel się swoimi uwagami, które mogą być pomocne dla innych.

Szukasz sanatorium?

Na naszej stronie możesz znaleźć polskie miejscowości uzdrowiskowe oraz zlokalizowane na ich terenie sanatoria i obiekty świadczące usługi lecznicze. Przygotowaliśmy dla Ciebie wizytówki ośrodków, abyś mógł zapoznać się z ich ofertą i znaleźć miejsce odpowiadające Twoim potrzebom. Poszukiwania rozpocznij od skorzystania z wyszukiwarki na górze strony lub wyboru kategorii i interesujących Cię parametrów.