Jak wyposażyć dziecko na pobyt w sanatorium

Dodano: 29 maja 2023

Dzieci w wieku od lat 3 do 6 muszą przebywać w sanatorium z opiekunem, ale już te starsze mogą być bez niego, a funkcje opiekuńczo-wychowawcze pełni personel szpitala/ośrodka i szkoły uzdrowiskowej. W tym drugim przypadku trzeba więc być bardziej dokładnym, jeśli chodzi o pakowane, ponieważ nie będzie nas na miejscu.

Jak wyposażyć dziecko na pobyt w sanatorium

Jak wyposażyć dziecko do sanatorium?

Przede wszystkim dziecko musi mieć skierowanie (tylko przy skierowaniu z NFZ) oraz dowód tożsamości, którym dla niego jest legitymacja szkolna (lub studencka). Przydatna jest książeczka zdrowia i dokumentacja medyczna. Ważnym punktem na pewno są leki na cały okres pobytu, mowa o tych, które dziecko stale przyjmuje. Dzieci w wieku szkolnym do poziomu liceum mają zapewnione zajęcia, tak więc wyposażyć je należy w niezbędne przybory szkolne (dobrze też dopytać o podręczniki, choć wiadomo, że te teraz są różne w różnych placówkach).

Reszta w zasadzie pokrywa się z tym, co zabrałby i dorosły, z tym że bieliznę i odzież odpowiednią do pory roku warto oznakować po stronie wewnętrznej. Na liście będą przybory do higieny osobistej (jeśli wyjazd ma miejsce, gdy jest ciepło, nie zapomnijmy o kremie z filtrem UV, okularach przeciwsłonecznych), a także niezbędny przy zabiegach ubiór sportowy i kąpielowy (w tym czepek oraz klapki na basen i zabiegi mokre).

Jak wyposażyć dziecko na pobyt w sanatorium
Shutterstock

Jadąc z maluszkiem, dobrze jest zabrać ulubione zabawki/pluszaczka, z którym lepiej poczuje się w nowym miejscu (ulubiona poduszka też może się przydać), czy też będzie mógł bawić się – na przykład na plaży – w czasie wolnym.

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Podziel się swoimi uwagami, które mogą być pomocne dla innych.