Na czym polega masaż Kobido?
Masaż Kobido w zasadzie nie ogranicza się do samej twarzy, obejmując także mięśnie naramienne, dekolt, mięśnie grzbietu, szyi, głowy. Polega na bardzo szybkich i intensywnych ruchach, które mają „aktywować” poszczególne obszary ciała – dobrze wykonany nie jest bolesny, ale można odczuwać pewien dyskomfort. Pobudza krążenie, co poprawia koloryt skóry twarzy, a szybkie ruchy ręki pobudzają przepływ limfy, co zmniejsza opuchlizny i cienie pod oczami.
Pierwszy etap zabiegu – sam bowiem zabieg ma formę rytuału, jest ściśle skodyfikowany – to demakijaż, a potem techniki relaksacyjne, mające na celu zniwelowanie napięć mięśniowych, co pomaga wygładzić drobne zmarszczki mimiczne. Drugi etap przynosi głęboką relaksację, która pozwala rozluźnić napięte mięśnie. Główna część masażu to etap liftingujący. Podbieranie i delikatne podszczypywanie w określonych miejscach rozgrzewa wówczas skórę i zwiększa przepływ krwi. Pobudzona zostaje produkcja kolagenu i elastyny, co prowadzi do efektu odmłodzenia skóry, zaś pobudzenie metabolizmu utrzymuje te zmiany na dłużej. Efekty mogą być wzmacniane przez substancje aktywne zawarte w kosmetykach użytych podczas masażu. Sam masaż często kończy akupresura (czyli naciskanie na odpowiednie punkty w ciele, tak zwane punkty akupresurowe – nie mylić z akupunkturą, w której wykorzystywane są igły).
Kobido działa także ściśle prozdrowotnie – koryguje zmiany wynikłe z bruksizmu, zmniejsza sztywność mięśni twarzy, niweluje bóle głowy, a nawet poprawia pracę układu trawiennego.
Masaż Kobido – jak często?
Pierwsze efekty widać już po pierwszym zabiegu, ale mijają one stosunkowo szybko. Trwalsze efekty przynoszą regularne masaże, najlepiej po dwa tygodniowo przez 6 tygodni.
Przeciwwskazania:
- ostre stany zapalne organizmu, skóry;
- ekstrakcje zębowe, stany ropne okołozębowe;
- do 4 tygodni po zastosowaniu wypełniaczy, botox – 2 tygodnie, nici PDO – do 6 miesięcy;
- po zabiegach laserowych oraz mezoterapii bezpośrednio po zaniku stanu zapalnego;
- rany i otarcia na skórze;
- nieleczone nadciśnienie tętnicze.