Prysznic Vichy – czym jest, co daje

Dodano: 16 października 2023

Prysznic Vichy to zabieg hydroterapeutyczny, popularny w ośrodkach Medical & SPA. Wymyślony, jak wskazuje nazwa, we francuskim kurorcie Vichy.

Prysznic Vichy – czym jest, co daje

Co ciekawe, choć prysznic Vichy to hydromasaż, odbywa się poza wodą – specjalne urządzenie kieruje na leżącego na wodoodpornej macie kilka, najczęściej pięć do siedmiu, strumieni wody, które odczuwane są podobnie jak krople spadającego ulewnego deszczu (w pierwszym momencie może to budzić lekki dyskomfort, ale ciało szybko się przyzwyczaja i rozluźnia). Krople spadają pionowo, z wysokości około metra, a stosowana woda może mieć różne właściwości zależne od jej składu chemicznego, ale też i różną temperaturę, w zależności od efektów, jakie ma wywrzeć (zimniejsza korzystnie działa chociażby na skórę, cieplejsza na układ nerwowy; czasem stosuje się naprzemiennie ciepłe i zimne prysznice). W tym samym momencie jesteśmy jednak także niekiedy masowani przez masażystę z wykorzystaniem technik rozluźniających mięśnie.

Prysznic Vichy
Shutterstock

Co daje prysznic VIchy?

Ta uważana za alternatywny rodzaj hydroterapii metoda ma na celu nie tylko relaksację, ale także obniżenie napięcia mięśniowego i działanie przeciwbólowe, a poza tym stymulację układu immunologicznego oraz metabolizmu. Prysznic Vichy, jako że odbywa się w gabinecie, bardzo często łączony jest z zabiegami upiększającymi, maseczkami, peelingami, aromaterapią, algoterapią.

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Podziel się swoimi uwagami, które mogą być pomocne dla innych.