Wycieczki dla kuracjuszy w sanatorium

Dodano: 29 września 2023

Czy w sanatoriach organizowane są wycieczki dla kuracjuszy? Jak najbardziej, i to nie tylko dla tych wybierających turnusy pełnopłatne, ale też dla tych ze skierowaniami.

Wycieczki dla kuracjuszy w sanatorium

Obecnie praktycznie każdy ośrodek ma wycieczki w swojej ofercie, są wśród nich nawet propozycje zagraniczne, o ile uzdrowisko leży nieopodal granicy, a tuż za nią są warte zobaczenia miejsca. Sanatoria, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu, współpracują najczęściej z lokalnymi biurami podróży, zapewniają przejazd, opiekę przewodnika. Oferta jest różna, od spacerów czy wycieczek pieszych, po autokarowe, a nawet... spływy łodziami (ośrodki nieopodal Dunajca) czy przejażdżki tramwajami konnymi (te ostatnie ma w ofercie Ciechocinek). Są też oferty rejsów po jeziorach, spływów kajakowych, a nawet całkiem dalekich wypraw (z Augustowa do Rygi czy Kłajpedy). Jest w czym wybierać, biorąc oczywiście pod uwagę swoje możliwości i stan zdrowia.

W miejscowościach uzdrowiskowych w wielu przypadkach działają także miejscowe biura podróży, w których kuracjusz może wykupić wycieczkę na własną rękę. Oferty tam są zróżnicowane, jednak najczęściej to wypady jednodniowe, ściśle dopasowane do programu sanatoriów.

Wycieczki dla kuracjuszy
Shutterstock

Czy trzeba płacić za wycieczki w sanatorium?

Oczywiście i w pierwszym, i w drugim przypadku wycieczki takie są dodatkowo płatne, z tym że wyjazdy grupowe organizowane za pośrednictwem sanatoriów bywają tańsze, w grę wchodzą bowiem rabaty dla ośrodków).

Nikt jeszcze nie dodał komentarza.
Podziel się swoimi uwagami, które mogą być pomocne dla innych.